Varrat beállítása….
A huroköltésű varrógépek jellemzője, hogy az öltésképző rendszere az alsó és a felső szál hurkolódását hozza létre. Ezek a hurkok alkotják a varratot. neked is sokszor komoly problémát jelent, hogy ” rosszul varr a gép “? Az esetek nagy többségében a gépnek semmi baja, csak rosszul fűztük be, vagy nem helyesen állítottuk be a szálak feszességét.
Cipzár méretre igazítása
Szétnyitható cipzárt 30-tól 80-cm-ig, 5 cm-es ugrásokkal vásárolhatunk. Ha a kívánt hosszúság ezektől a méretektől eltér, házilag megrövidíthetjük a mindössze egy mérettel hosszabb cipzárt.
Sok-sok évvel ezelőtt, amikor a varrás alapjaival ismerkedtem, nem is gondoltam arra, hogy milyen fontos is lehet a megfelelő varrógéptű megválasztása. Mentségemre legyen mondva, hogy akkoriban legfeljebb a tű vastagságát tudtuk változtatni. Napjainkban azonban számos változata létezik a varrógéptűknek, és rendkívül fontos a megfelelő kiválasztása a legtökéletesebb eredmény elérése érdekében. Nézzük át röviden a legfontosabbakat a háztartási varrógépekkel kapcsolatban!
Méteráru kereskedők gyakran tapasztalják, hogy a vásárlók nagy részének komoly problémát okoz az áhitott ruhadarabhoz szükséges kelme kiválasztása. Mivel a varrás az anyagválasztással kezdődik, varró tanfolyamunkon is mindig szentelünk némi időt a textilekkel való ismerkedésre, és ezzel a blog bejegyzéssel is ezt szeretnénk elősegíteni.
A varrás a textília kiválasztásával kezdődik. Méteráru vásárlásakor rendkívül fontos, hogy tudjuk, melyik ruhaanyagnak mi a neve, milyen kezelési és viselési tulajdonságokkal rendelkezik, mi készíthető belőle. Ebben szeretne segíteni az alábbi táblázat, melyben megtalálható számos textília és ruha anyag jellemzőinek leírása. A leírást folyamatosan bővítjük, és örömmel fogadjuk, ha Ön is segítségünkre van ebben.